• 07
  06

  Školský rok sa blíži ku koncu...

  Do začiatku prázdnin nám ostáva už len pár týždňov a v tomto období sa uzatvárajú nielen známky, ale aj objednávky odvozov a odmien pre školský rok 2012/2013. Po termíne 14.6.2013 bude možné nové objednávky na odvozy a odmeny zadávať až v budúcom školskom roku. Verím, že si objednávky nenecháte na posledný deň, t.j. 14.6.,  vyhneme sa tak spolu  problémom s dodávkou odmien do vašich škôl. 

 • 24
  05

  Vyhodnotenie úlohy - Aj odpad môže byť ešte cenný...

  Starší žiaci, pre ktorých bola táto úloha určená, sa jej zhostili naozaj výborne. Skoro vo všetkých prípadoch vylúštili sudoku hlavolamy na jednotku a získali tak správne odpovede na otázky týkajúce sa recyklácie televízorov a počítačových monitorov. Ak Vás táto téma zaujíma, viac informácii nájdete na http://www.asekol.sk/spotrebitelia/lca-studia.html . Vyhodnotenie úlohy...  

 • 21
  05

  Vyhodnotenie úlohy-Červená zberná nádoba

  Všetkým malým Recyklohráčom prinášame dobrú správu! Úloha s názvom Červená zberná nádoba, ktorá bola určená pre materské, špeciálne a základné školy (1.stupeň) je už vyhodnotená. Pozrite sa, či aj vaše práce boli ocenené a získali bonus 500 bodov:-)

 • 25
  03

  14.úloha potrápi hlavičky niektorých Recyklohráčov!

  V 14. úlohe sme pre Vás pripravili výtvarnú úlohu (pre stupne MŠ a 1.stupeň ZŠ) a logickú (pre 2.stupeň ZŠ a SŠ). V každej však budete musieť naplno zapojiť "mozgové závity", no keďže pre Recyklohráča nie je nič nemožné, už teraz sa tešíme na správne odpovede. Nezabudli sme však ani na tých najväčších Recyklohráčov-učiteľov....

 • 07
  03

  Milí Recyklohráči, zažite jedinečný deň na festivale Hory a mesto!

  Už po 14. krát sa bude v Bratislave,  v priestoroch Aupark shopping centra, konať festival Hory a mesto. Súčasťou tohto Festivalu horského filmu je aj Festivalový  náučný chodník pre žiakov a študentov. Tento rok ho bude tvoriť  8 centier-vzdelávacie, enviro,pohybové, recyklačné, bicyklové, záchranárske, filmové a centrum rovnováhy. Enviro centrum bude venované téme projektu Recyklohry-elektroodpadu. Dozviete sa tu mnohé zaujímavé informácie, budete si môcť zasúťažiť o pekné ceny a tiež uvidíte nášho maskota ježka Asíka v nadživotnej veľkosti:-)! Vstup do 7 centier Festivalového náučného chodníka je pre žiakov a verejnosť  bezplatný. Do filmového centra na premietanie filmov sa treba vopred prihlásiť a zaplatiť vstupné 1,5 eura. ( kontakt: fenclova@gmail.com, +421949812399) Festivalový náučný  chodník bude otvorený  12.4. 2013 od 10.00 do 14.00. Všetky potrebné informácie a fotografie z minulého ročníka nájdete tu. Tešíme sa na vás:-)!  

 • 07
  01

  Vyhodnotenie 13.úlohy

  Riešeniami 13.úlohy ste nás náramne potešili. Vaše výtvory boli naozaj nádherné a väčšina z nich by sa dala naozaj použiť ako vianočný stromček. Veľkú radosť máme aj z toho, že do úlohy sa zapojili aj úplne nové školy a aj školy, ktoré v projekte doteraz neboli veľmi aktívne. Dúfame, že za pridelené bodíky si v našom katalógu vyberiete pekné ceny, ktoré vás potešia rovnako ako nás vaše práce. A ktoré školy získali za svoje stromčeky bonusové body? :-)

 • 23
  12

  Vianočné prianie

  Milí Recyklohráči, prajeme Vám krásne Vianoce plné splnených želaní a v novom roku 2013 veľa správnych činov v mene ochrany prírody:-).

 • 17
  12

  Vyhodnotenie učiteľskej sútaže:-)

  Milí učitelia, veľmi nás teší, že ste sa s radosťou zapojili do prvej špeciálnej úlohy pre učiteľov. Prvých 50 správne odpovedajúcich učiteľov už máme známych (pozrieť zoznam) a aj zopár takých, ktorým sa diár neušiel, zato sme im pridelili 50 bodov k účtu školy. Správne odpovede ešte nezverejníme, pretože školy, ktoré sa do tejto úlohy ešte nezapojili a chceli by ešte získať 50 bodov majú šancu do 20.12.(štvrtok). Sme radi, že niektorým už diár prišiel a majú z neho radosť, ostatní výhercovia môžu diár v najbližších dňoch očakávať :-)

 • 14
  12

  Vyhodnotenie 12.úlohy

  Vyhodnotenie úlohy Kde bolo, tam bolo, kde sa (ne)recyklovalo... nebolo vôbec jednoduché. Prišlo nám mnoho krásnych obrázkov,rozprávok, básničiek, ale aj tvrdých kritík na tému Triedenie a recyklácia odpadu na Slovensku, ktorou sa zaoberali študenti stredných škôl. Za všetky práce veľmi pekne ďakujeme  a máme z nich naozaj veľkú radosť. Dobrou správou je, že táto úloha má rekordný počet zapojených škôl  a to 212!

 • 12
  12

  Posledné objednávky zvozov pre rok 2011

  Posledná možnosť objednania odvozov elektrozariadení v roku 2011 bude 14. decembra 2011. Zvozy budú opäť spustené po Novom roku 9. januára 2012. Vzhľadom k blížiacim sa vianočným prázdninám bude 14. decembra 2011 zastavená možnosť objednania odvozov elektrozariadení. Objednávky, ktoré obdržíme do 14. decembra 2011, budú do Vianoc vybavené. Pripomíname, že podmienky pre odvoz sú stále rovnaké, projekt Recyklohry je priebežný a v Novom roku od 9. januára 2012 sa budú objednávky realizovať znova. Zároveň Vás chceme informovať, že objednávky z "Katalógu Odmien" zadané v dobdobí od 21. decembra 2011 do 6. januára 2012 budú vyriešené až po 6.1.2012 z dôvodu vianočných sviatkov a následnej inventúry skladu.

1320
registrovaných škôl
COOKIES
Recyklohry potrebuje Váš súhlas k využitiu jednotlivých dát, aby Vám okrem iného, mohol ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na tlačidlo Prijať všetko.
Prijať všetko
Súhlas môžete odmietnuť tu.