• 14
  11

  Vyhodnotenie úlohy - História tvojho trička!

  Milí Recyklohráči, ďakujeme, že ste sa zapojili do našej poslednej úlohy. Vytvorili ste krásne plagáty a prezentácie. Verím, že mnohí ste sa dozvedeli dôležité informácie, ktoré aspoň troška upravia pohľad na nakupovanie....možno aj teraz v čase blížiacich sa Vianoc. Ak vás téma zaujala, v sekcii " Na stiahnutie" nájdete aj metodický materiál k výučbe témy fast fashion, ktorý vypracovala pani učiteľka zo súkromnej základnej školy v Žiline. Verím, že Vás takýto materiál poteší. Ak popri našich úlohách vytvoríte podobné materiály, pošlite nám ich. Takéto zdieľanie je pre mnohých učiteľov veľká pomoc a teší nás, že takto spoločne spájame sily vo vzdelávaní.

 • 09
  10

  Vyhlasujeme ďalší ročník zberu starých mobilných telefónov!

  Milí Recyklohráči, dobre vieme, že mnohí ste sa už nevedeli dočkať vyhlásenia zberu starých mobilných telefónov. Tak teda.....ŠTARTUJEME :-) Tak ako každý rok sa možete tešiť na krásne ceny pre žiakov, školy aj koordinátorov. Hlavným partnerom je, tak ako každý ročník, Orange Slovensko, ktorý najlepším 50 zberačom venuje tablety Samsung, usilovným koorinátorkám a koordinátorom nákupné poukážky a 5 školám 1000 Eur na zelené projekty.  

 • 13
  09

  Jesenný zber textilu a nová úloha

  Milí Recyklohráči, školský rok sa nám rozbehol a keďže ani my v Recyklohrách neleníme, prinášame vám prvú úlohu v novom školskom roku. Okrem úlohy vyhlasujeme dnešným dňom aj súťaž v zbere textilu.       

 • 05
  09

  Nový školský rok s Recyklohrami!

  Vítam vás všetkých v novom školskom roku. Dúfam, že včerajší prvý deň ste si užili a cez prázdniny načerpali mnoho síl do nového školského roka. Verím, že ak aj nie, nabijú vás pozitívnou energiou naše Recyklohry a aktivity, ktoré nás do konca roka čakajú. Už teraz sa môžete pripraviť na obľúbený zber starých mobilov a tiež zber textilu, ktorý mal minulý školský rok u škôl veľký úspech.   Verím, že aj tento školský rok sa spolu so žiakmi v Recyklohrách dobre zabavíme a popritom si posvietime na niektoré environmentálne problémy a riešenia. Prajem vám krásny a úspešný nový školský rok.

 • 03
  04

  Jarné upratovanie s Fusaklami!

  Cítite to? Jar je vo vzduchu, na niektorých miestach Slovenska už krásne kvitnú stromy, kvety....proste krása.....až na ten neporiadok, ktorý okolo seba mnohí máme. Počas zimných mesiacov sa na niektorých miestach úspešne skrýval pod pokrievkou snehu a ľadu, ktorá postupne mizla a odkrývala množstvo už takmer zabudnutého odpadu. Vidíte ten papierik na zemi alebo to šuchotajúce vrecko prichytené o krík ešte z minulého roka? Správni Recyklohráči takýto neporiadok v prírode a vo svojom životnom prostredí nestrpia, a preto sa k nám pripojte a poupratujte si svoje okolie školy, mestský park, blízky les alebo zopár ulíc, ktoré to najviac potrebujú. Upratovaciu akciu si môžete naplánovať kedykoľvek počas mesiaca apríl, nie len na Deň Zeme, poprípade urobiť z akcie komunitnú udalosť, do ktorej pozvete aj rodičov detí, obyvateľov vašej obce, mesta....pretože v tomto prípade platí, že čím viac rúk, tým čistejšie!

 • 06
  02

  Urobme si v skriniach poriadok a pomôžme Zemi!

  Milí Recyklohráči! Na mesiac február sme prichystali novú výzvu - Urobme si v skriniach poriadok a pomôžme Zemi! Vedeli ste, že na výrobu jedného trička sa minie až 2700 litrov vody alebo až 10 percent celosvetových emisií skleníkových plynov vzniká práve pri výrobe odevov a obuvi. Je to viac, ako vyprodukujú všetky medzinárodné lety a namorná doprava dohromady! Ak vás téma zaujala, čítajte ďalej a dozviete sa o výzve viac.

 • 20
  01

  Začiatok roka s tlačiarňami od Canon Slovakia!

  Vďaka spolupráci so spoločnosťou CANON  SLOVAKIA s.r.o. začíname aj tento kalendárny rok dobrou správou.  Spoločnosť CANON  SLOVAKIA nám tak, ako aj minulý rok, venuje pre 10 škôl, síce používané, ale plne funkčné štvorročné multifunkčné tlačiarne. Tento raz však nejde o nejaké malé stolové tlačiarne, ale o naozaj výkonné, niekoľkotisícové  zariadenia - Canon image RUNNER ADVANCE C5235i.

 • 22
  12

  Krásne Vianoce!

  Krásne Vianoce milé koordinátorky a milí koordinátori projektu Recyklohry! Máme za sebou, vďaka vám, ďalší úspešný rok v Recyklohrách. Podarili sa nám krásne úlohy, zrecyklovali sme veľa ton elektroodpadu, batérií aj mobilných telefónov.  Ku koncu roka sme v Recyklohrách venovali veľa energie našim triediacim ponožkám Pozrieš-triediš!, ktoré vznikli v spolupráci s Fusaklami. Možno aj vám ukazujú správny smer pri triedení odpadu. Preto vám všetkým prajem, aby vaše kroky v novom roku, či už v našich ponožkách alebo bez nich, smerovali tiež vždy správnym smerom….smerom k úspechu, zdraviu, radosti, dobrým vzťahom, porozumeniu a spokojnosti.                                                                                      

 • 20
  12

  Vyhodnotenie súťaže v zbere mobilov!

  Milí malí a veľkí Recyklohráči, už je to tu – vyhodnotenie súťaže v zbere mobilných telefónov! Tento rok sa vám podarilo vyzbierať krásnych 24 506 starých mobilných telefónov, ktoré budú vďaka vám zrecyklované a suroviny získané pri recyklácii sa využijú na opätovnú výrobu. Ďakujeme všetkým 249 školám a Recyklohráčom každého veku, ktorí sa do zberu zapojili a veríme, že ich potešia výhry, ktoré získali svojou usilovnosťou alebo sa na nich usmialo šťastie pri losovaní.

 • 07
  12

  Trieď odpad s Recyklohrami a ponožkami Pozrieš - triediš!

  Našli ste si včera darček od Mikuláša vo svojich topánkach? Ak nie, nebuďte smutní, s Recyklohrami jeden darček dostať môžete  Recyklohry v spolupráci so značkou Fusakle pripravili pre všetkých enviro zanietencov špeciálne ponožky Pozrieš -triediš!, ktorých hlavnou úlohou je viesť deti, ale aj dospelých k tomu, aby sa triedenie odpadu stalo ich každodennou súčasťou. Vytvorili sme preto kolekciu 5 dizajnov, ktoré zastupujú 5 hlavných odpadových komodít, s ktorými sa denne stretávame. Motív na ponožkách je pre každú z nich jedinečný a ich farebné prevedenie vystihuje farbu kontajnera alebo nádoby na triedený zber. Žlté ponožky s motívom plastových obalov predstavujú plast, modré ponožky s dizajnom papierových obalov papier, zelené ponožky s obalmi zo skla zastupujú sklo, bioodpadu patrí hnedá farba s motívom bio a červené ponožky obsahujú motív elektroodpadu. Takéto hravé stvárnenie odpadu z obalov na ponožkách môže slúžiť ako edukačná pomôcka. Vďaka „triediacim“ ponožkám sa deti aj dospeláci naučia správne triediť odpad oveľa ľahšie. Naše recyklohráčske ponožky si možete kúpiť na www.pozriestriedis.sk, v predajniach a na eshope Fusakle a vo vybraných predajniach Planeo. Do 12.12. ich možete vyhrať aj na FB stránke Asekol SK  https://www.facebook.com/triedimestareelektro/photos/a.839085789799779/1800924583615890/  

1310
registrovaných škôl
COOKIES
Recyklohry potrebuje Váš súhlas k využitiu jednotlivých dát, aby Vám okrem iného, mohol ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na tlačidlo Prijať všetko.
Prijať všetko
Súhlas môžete odmietnuť tu.