• 22
  04

  Stresu je všade dosť, ale v Recyklohrách sa mu vyhneme!

  Verím, že ste si dnešný Deň Zeme užili a že z aktivít, ktoré ste s deťmi robili máte dobrý pocit. Aj tento deň predznamenáva, že už sa pomaly blíži koniec školského roka. A keďže stresu máme zo všetkých strán dosť, v Recyklohrách sa mu vyhneme

 • 15
  03

  Hoaxy nás neoklamú!

  Prinášame vám ďalšiu úlohu v tomto školskom roku. Väčší Recyklohráči budú mať naozaj ťažkú úlohu, ktorá je v súčasnosti veľmi aktuálna a týka sa hoaxov. Verím, že nájdete odvahu vrhnúť sa do tejto ťažkej témy. Úloha trvá až do mája a jej tému môžete využiť aj k oslave Dňa Zeme, pretože v úlohe budete hľadať environmentálne hoaxy.

 • 04
  03

  Súťaž pre Recyklohráčov

  Milí malí Recyklohráči, náš partner v projekte - Strom života pre vás pripravil súťaž k Svetovému Dňu vody 22.03.2022. Pomocou QR kódu sa dostanete k zaujímavému pokusu. O tom, ako u vás táto aktivita prebiehala pošlite fotodokumentáciu a krátky popis na adresu stromacik@stromzivota.sk najneskôr do 25.03.2022. Jedného z vás Strom života odmení peknou stromáčikovskou cenou.

 • 03
  02

  Vhodnotenie dážďovkovej úlohy

  V poslednej úlohe, ktorú sme pripravili v spolupráci s OZ Kompostujme, ste si preverili a možno aj nadobudli nové vedomosti o kompostovaní. Ako ste nám viacerí písali, je to hotová veda. A máte úplnú pravdu. Sme však veľmi radi, že sa do úlohy zapojilo až 169 škôl a väčšina z nich zvládla splniť úlohu na jednotku. Práce detí a študentov boli naozaj krásne a v OZ kompostujme sa skutočne zapotili, kým vybrali tie najlepšie. A ktoré školy vyhrali perfektnú prednášku so živými kalifornskými dážďovkami od OZ Kompostujme? Tento krát sme vyhlásenie ocenených škôl vymysleli trochu netradične a prezradia Vám to priamo v OZ Kompostujme na tomto linku: https://youtu.be/oofDL_EaIn8 Okrem toho sme odmenili 40 koordinátoriek a koodinátorov peknými knižkami a zľavovými poukážkami, ktoré možu využiť v e-shope OZ Kompostujme.

 • 17
  01

  Výhercovia tlačiarní

  Do losovania o 6 tlačiarní od spoločnosti CANON sa zapojilo 137 škôl. Šťastie sa usmialo na školy: Gymnázium J.A. Komenského s VJM v Želiezovciach, Základnú školu, Levočská 11 v Spišskej Novej Vsi, Základnú školu s MŠ vo Važci, SOŠ polytechnickú v Dolnom Kubíne, Základnú školu, M. Rázusa vo Zvolene a na Spojenú školu internátnu v Prešove. Výhercom srdečne blahoželáme. Školy, na ktoré sa šťastie tentokrát neusmialo, nemusia byť smutné. V najbližšom období nás ešte čaká ....

 • 12
  01

  Nový rok s novou tlačiarňou od CANON

  Prinášame vám skvelú ponuku. Spoločnosť CANON venuje školám 6 tlačiarní Lexmark. Tlačiarne nie sú úplne nové, ale sú plne funkčné. Ak by sa Vám laserová tlačiareň na škole zišla, napíšte nám e-mail na info@recyklohry.sk do 16.1.2022. Do predmetu správy napíšte – Tlačiareň. Zo všetkých prijatých e-mailov, vylosujeme v pondelok ráno 6 výhercov, ktorým tlačiareň v priebehu februára pošleme. Toner do tlačiarne si zaobstará škola sama. Výhercov budeme v pondelok počas dňa kontaktovať.

 • 10
  01

  Začíname nový rok 2022

  Milí malí a veľkí Recyklohráči, začíname nový rok 2022, ktorý ako iste všetci dúfame, bude pokojnejší, zdravší a veselší. O to posledné sa budeme snažiť aj my našim projektom. Celý tento a budúci týždeň venujeme baleniu a posielaniu výhier pre žiakov a koordinátorov, ktorí boli ocenení alebo vylosovaní v súťaži v zbere starých mobilov. Pre výhercov predplatného environmentálneho časopisu Stomáčik máme tiež dobrú správu, pretože vám už letí do schránok.  Ak ste predplatné v súťaži nezískali, nemusíte byť smutní, environmentálny časopis Stromáčik si môžete objednať aj sami na https://stromzivota.sk/stromoviny/tag/casopis-stromacik. Okrem dobrého spoločníka pre malých Recyklohráčov, je to aj výborná pomôcka pre učiteľov.   

 • 17
  12

  Vianočné prianie

  Milí malí a veľkí Recyklohráči! Tento rok som si pri príprave Vianočného priania pomohla pesničkou od nedávno zosnulého Mira Žbirku, v ktorej sa spieva....Spravme si svet z vľúdnych slov a viet, z láskavých činov...... Myslím, že presne toto všetci do nového roka potrebujeme. Preto vám v novom roku 2022 prajem pevnú vôľu a odhodlanie, aby sme si takýto svet vedeli spoločne vytvoriť. Ďakujem vám za celoročnú usilovnú prácu v našom projekte a verím, že v spoločnom úsilí o ochranu nášho životného prostredia budeme úspešne pokračovať aj v novom roku.

 • 16
  12

  Najaktívnejšie školy v uplynulom školskom roku

  Stali ste sa najaktívnejšou školou v uplynulom školskom roku? Ak áno, blahoželáme a posielame vám darček. Ak nie, nemusíte byť smutní, šancu máte tento školský rok:-)

 • 09
  12

  Výsledky zberu mobilných telefónov

  Milí malí a veľkí Recyklohráči, tento ročník zberu mobilných telefónov dopadol nad naše očakávania. Napriek ťažkým podmienkam v súvislosti s pandemickými opatreniami sa podarilo vyzbierať neuveriteľných 26 642 mobilných telefónov! Do zberu sa zapojilo 258 škôl z celého Slovenska. Všetkých školám, ktoré aktívne mobilné telefóny zbierali ďakujeme. Na vašich bodových účtoch máte už teraz pripísané za mobily body, ktoré môžete využiť na nákup školských pomôcok, kníh, hračiek,.... z nášho katalógu odmien a oceniť tak žiakov a deti, ktoré nenájdete medzi odmenenými šťastlivcami. Všetkým srdečne blahoželáme:-)

1320
registrovaných škôl
COOKIES
Recyklohry potrebuje Váš súhlas k využitiu jednotlivých dát, aby Vám okrem iného, mohol ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na tlačidlo Prijať všetko.
Prijať všetko
Súhlas môžete odmietnuť tu.