Čo sú to Recyklohry?

Recyklohry sú školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.

Ako sa prihlásiť?

Prihlásenie je jednoduché a zaberie len 2 minúty vášho času! Stačí zadať IČO vašej školy a potom už len vyplniť registračné údaje! Účasť v projekte je celkom zdarma a prihlásiť sa môže každá MŠ, ZŠ i SŠ v Slovenskej republike.

Viac informácií

Novinky a aktuality

 • 14
  11

  Vyhodnotenie úlohy - História tvojho trička!

  Milí Recyklohráči, ďakujeme, že ste sa zapojili do našej poslednej úlohy. Vytvorili ste krásne plagáty a prezentácie. Verím, že mnohí ste sa dozvedeli dôležité informácie, ktoré aspoň troška upravia pohľad na nakupovanie....možno aj teraz v čase blížiacich sa Vianoc. Ak vás téma zaujala, v sekcii " Na stiahnutie" nájdete aj metodický materiál k výučbe témy fast fashion, ktorý vypracovala pani učiteľka zo súkromnej základnej školy v Žiline. Verím, že Vás takýto materiál poteší. Ak popri našich úlohách vytvoríte podobné materiály, pošlite nám ich. Takéto zdieľanie je pre mnohých učiteľov veľká pomoc a teší nás, že takto spoločne spájame sily vo vzdelávaní.

 • 09
  10

  Vyhlasujeme ďalší ročník zberu starých mobilných telefónov!

  Milí Recyklohráči, dobre vieme, že mnohí ste sa už nevedeli dočkať vyhlásenia zberu starých mobilných telefónov. Tak teda.....ŠTARTUJEME :-) Tak ako každý rok sa možete tešiť na krásne ceny pre žiakov, školy aj koordinátorov. Hlavným partnerom je, tak ako každý ročník, Orange Slovensko, ktorý najlepším 50 zberačom venuje tablety Samsung, usilovným koorinátorkám a koordinátorom nákupné poukážky a 5 školám 1000 Eur na zelené projekty.  

 • 13
  09

  Jesenný zber textilu a nová úloha

  Milí Recyklohráči, školský rok sa nám rozbehol a keďže ani my v Recyklohrách neleníme, prinášame vám prvú úlohu v novom školskom roku. Okrem úlohy vyhlasujeme dnešným dňom aj súťaž v zbere textilu.       

 • 05
  09

  Nový školský rok s Recyklohrami!

  Vítam vás všetkých v novom školskom roku. Dúfam, že včerajší prvý deň ste si užili a cez prázdniny načerpali mnoho síl do nového školského roka. Verím, že ak aj nie, nabijú vás pozitívnou energiou naše Recyklohry a aktivity, ktoré nás do konca roka čakajú. Už teraz sa môžete pripraviť na obľúbený zber starých mobilov a tiež zber textilu, ktorý mal minulý školský rok u škôl veľký úspech.   Verím, že aj tento školský rok sa spolu so žiakmi v Recyklohrách dobre zabavíme a popritom si posvietime na niektoré environmentálne problémy a riešenia. Prajem vám krásny a úspešný nový školský rok.

Všetky novinky a aktuality
1310
registrovaných škôl
COOKIES
Recyklohry potrebuje Váš súhlas k využitiu jednotlivých dát, aby Vám okrem iného, mohol ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na tlačidlo Prijať všetko.
Prijať všetko
Súhlas môžete odmietnuť tu.