Čo sú to Recyklohry?

Recyklohry sú školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.

Ako sa prihlásiť?

Prihlásenie je jednoduché a zaberie len 2 minúty vášho času! Stačí zadať IČO vašej školy a potom už len vyplniť registračné údaje! Účasť v projekte je celkom zdarma a prihlásiť sa môže každá MŠ, ZŠ i SŠ v Slovenskej republike.

Viac informácií

Novinky a aktuality

 • 24
  10

  Blíži sa koniec súťaže v zbere starých mobilov

  Záujem o zber mobilov je veľký, čo nás teší, niektoré školy už dokonca naplnili prvé zberné boxy a keďže sa blíži termín ukončenia súťaže, zasielam Vám zopár informácii k odvozu mobilov: Odvoz treba objednať cez web stránku www.recyklohry.sk cez formulár „Odvoz mobilov“, Odvoz treba objednať najneskôr 2.11.2022, Každý zberný box, ktorý budete odovzdávať, musí byť dosledne uzavretý a oblepený lepiacou páskou, S odvozom mobilov oboznámte prosím aj svoje kolegyne, kolegov, poprípade vrátnika,....kuriér nebude na zberné boxy čakať, preto ich majte prosím pripravené. Zber mobilov budeme hodnotiť celý november a december, ale verím, že sa nám podarí výsledky zberu a výhercov cien oznámiť do Vianoc. Nezabúdajte, že hráte až o 255 cien, medzi inými aj o krásne hrnčeky, ruksačiky a hraciu deku od Abrfabr, prednášky od Slovenskej debatnej asociácie, knižky a predplatné od Forbes a hlavne finančné výhry na zelené nápady od Orange Slovensko. 

 • 06
  09

  Spúšťame nový ročník súťaže SMS - Starý Mobil Sem!

  Milé koordinátorky a koordinátori projektu Recyklohry! Som veľmi rada, že Vám môžem oznámiť spustenie ďalšieho ročníka zberu starých mobilných telefónov. Zber potrvá do 2.11.2022. Budeme radi, ak spomeniete zber mobilov na rodičovských združeniach, poprípade výveskách v škole, aby boli rodičia detí o tejto možnosti informovaní aj od Vás, nielen od detí.  Do súťaže sa nám podarilo tento rok pritiahnuť partnerov ako Forbes, ktorý venuje predplatné a knižky, Slovenskú debatnú asociáciu, ktorá ocení školy zaujímavými prednáškami a tiež spoločnosť AbrFabr, ktorá venovala pekné vecičky pre vnímavé detičky vyrobené na Slovensku. Spolu môžete v súťaži hrať o 255 cien! Hlavným partnerom je, tak ako každý ročník,  Orange, ktorý najlepším zberačom venuje tablety, usilovným koorinátorkám a koordinátorom nákupné poukážky a školám financie na zelené projekty, ktoré budú tento rok prerozdeľené  trochu inak ako po minulé ročníky. Všetko dôležité nájdete v pravidlách zberu na našej web stránke.  

 • 05
  09

  Aký bude nový školský rok a aký bol ten minulý?

  Aký bude nový školský rok a aký bol ten minulý? Vitajte milí malí a veľkí Recyklohráči v novom školskom roku! Verím, že nás počas neho už nepostretnú žiadne korona vírusy a iné neplechy a bezpečne  a s radosťou ním budeme spoločne kráčať, hrať sa a popritom sa niečo zaújimavé naučíme. Už na úvod roka máme pre vás pripravenú vašu obľúbenú súťaž v zbere starých mobilov. Verím, že sa do nej s chuťou zapojíte. Motivujeme vás možno aj novými odmenami v katalógu odmien, ktorý sme pre vás prichystali. Na nové výhry sa však môžete tešiť aj v súťaži v zbere starých mobilov. Okrem toho vás však počas roka čakajú aj zaujímavé a hravé úlohy. A keďže chceme, aby bol nový rok od začiatku radostný, prinášame vám vyhodnotenie baterkovej súťaže.

 • 30
  06

  "Dovidenia" v budúcom školskom roku!

  Milé koordinátorky a milí koordinátori, ďalší školský rok je za nami a ja verím, že bol napriek mnohým prekážkam úspešný.  Ďakujem Vám za vašu usilovnú prácu v projekte počas školského roka, za vašu energiu, motiváciu a tiež spätnú väzbu, ktorá je pre nás dôležitá. Prajem Vám krásne leto, veľa oddychu, veľa načerpanej energie a spokojných dní. Už teraz sa teším na vás a na spoluprácu v budúcom školskom roku.....ale úplný pokoj Vám predsa len nedám

Všetky novinky a aktuality
1314
registrovaných škôl
COOKIES
Recyklohry potrebuje Váš súhlas k využitiu jednotlivých dát, aby Vám okrem iného, mohol ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na tlačidlo Prijať všetko.
Prijať všetko
Súhlas môžete odmietnuť tu.