Čo sú to Recyklohry?

Recyklohry sú školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.

Ako sa prihlásiť?

Prihlásenie je jednoduché a zaberie len 2 minúty vášho času! Stačí zadať IČO vašej školy a potom už len vyplniť registračné údaje! Účasť v projekte je celkom zdarma a prihlásiť sa môže každá MŠ, ZŠ i SŠ v Slovenskej republike.

Viac informácií

Novinky a aktuality

 • 21
  12

  Krásne Vianoce a rok 2024!

  ....a zas tu máme koniec roka. Verím, že pri jeho bilancovaní máte z neho dobrý pocit. Nemusel byť ľahký, ale ľahké situácie nás ani nikam neposúvajú.  Takže verím, že nech ste v ňom prežili čokoľvek, posunulo vás to na správnu cestu.  Náš rok v Recyklohrách bol opäť hravý a veselý, ale bol poznačený aj problémami v komunikácii. Aj keď to bola len technická stránka komunikácie, mám pocit, akoby išlo o nejakú paralelu s komunikáciou v spoločnosti. Myslím, že všetci vnímame napätie a polarizáciu spoločnosti, možno aj vo Vašich triedach, zborovniach, svojom okolí.  Geišbergovci v jednej zo svojich pesničiek spievajú: .... málo sme na svete a bridí sa mi nežiť s tými, ktorých mám rád pod hviezdami. Kto nás to delí hranicami, puškami, mundúrmi, klebetami? V duchu tohto odkazu vám prajem krásne, pohodové Vianoce a rok 2024 plný láskavej, tolerantnej a empatickej komunikácie, v ktorej budeme hľadať to, čo nás spája a nie to, čo nás rozdeľuje. Prajem nám všetkým, aby sme boli pre svoje okolie, pre žiakov a kolegov svetlým príkladom takejto komunikácie a zároveň vyjadrujem nádej, že tak skvelí učiatelia, akých v projekte máme už takýmto príkladom sú. Udržme si toto nastavenie čo najdlhšie.     

 • 18
  12

  Vyhodnotie jesenného zberu textilu s Ekocharitou!

  Milí Recyklohráči! Ďakujeme všetkým 132 školám, ktoré sa túto jeseň zapojili do ďalšej výzvy v zbere textilu a podarilo sa im vyzbierať 57 300 kg textilu.  Novinkou v tomto ročníku bolo bodovanie odovzdaných kilogramov. Koordinátorky a koordinátori škôl, ktoré dokázali nazbierať najviac textilu a škôl, ktoré odovzdali najviac textilu v prepočte na žiaka, získali ako bonus nákupné poukážky.  Projekt zberu oblečenia na školách po celom Slovensku nebol len o zbere oblečenia a o charite v rámci jeho opätovného použitia. Každým vyzbieraným kilogramom ste do obehu vrátili výrobok, ktorý by pravdepodobne časom skončil v zmesovom odpade a následne na skládke. Každý vyzbieraný kilogram si po pretriedení nájde svoju druhú šancu a v prípade, že kvalitatívne  nebude vhodný na opätovné použitie, poslúži našim štvornohým priateľom alebo z neho bude po recyklácii nový výrobok. Všetky potvrdenia o vyzbieraných množstvách textilu budú zaslané samosprávam, v ktorých sa školy nachádzajú a tým pádom im pomôžu zvýšiť si vytriedenú zložku odpadu. 

 • 05
  12

  Predvianočná úloha

  S Adventom prichádza aj nová úloha v Recyklohrách. Je tochu iná ako zvyčajne....je ako Advent. Trochu sa pri nej stíšime, budeme premýšľať a kto sa odhodlá, skúsi aj niečo obetovať. Okrem toho je v rámci úlohy možné vyplaniť aj dotazník, ktorý je pripravený osobitne pre deti 1.stupňa ZŠ a osobitne pre deti 2.st ZŠ spolu so stredoškolákmi. Dotazník je anonymný, preto nie je žiadny dôvod nebyť pri jeho vypĺňaní úprimný.    

 • 14
  11

  Vyhodnotenie úlohy - História tvojho trička!

  Milí Recyklohráči, ďakujeme, že ste sa zapojili do našej poslednej úlohy. Vytvorili ste krásne plagáty a prezentácie. Verím, že mnohí ste sa dozvedeli dôležité informácie, ktoré aspoň troška upravia pohľad na nakupovanie....možno aj teraz v čase blížiacich sa Vianoc. Ak vás téma zaujala, v sekcii " Na stiahnutie" nájdete aj metodický materiál k výučbe témy fast fashion, ktorý vypracovala pani učiteľka zo súkromnej základnej školy v Žiline. Verím, že Vás takýto materiál poteší. Ak popri našich úlohách vytvoríte podobné materiály, pošlite nám ich. Takéto zdieľanie je pre mnohých učiteľov veľká pomoc a teší nás, že takto spoločne spájame sily vo vzdelávaní.

Všetky novinky a aktuality
1302
registrovaných škôl
COOKIES
Recyklohry potrebuje Váš súhlas k využitiu jednotlivých dát, aby Vám okrem iného, mohol ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na tlačidlo Prijať všetko.
Prijať všetko
Súhlas môžete odmietnuť tu.