Čo sú to Recyklohry?

Recyklohry sú školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.

Ako sa prihlásiť?

Prihlásenie je jednoduché a zaberie len 2 minúty vášho času! Stačí zadať IČO vašej školy a potom už len vyplniť registračné údaje! Účasť v projekte je celkom zdarma a prihlásiť sa môže každá MŠ, ZŠ i SŠ v Slovenskej republike.

Viac informácií

Novinky a aktuality

 • 20
  01

  Začiatok roka s tlačiarňami od Canon Slovakia!

  Vďaka spolupráci so spoločnosťou CANON  SLOVAKIA s.r.o. začíname aj tento kalendárny rok dobrou správou.  Spoločnosť CANON  SLOVAKIA nám tak, ako aj minulý rok, venuje pre 10 škôl, síce používané, ale plne funkčné štvorročné multifunkčné tlačiarne. Tento raz však nejde o nejaké malé stolové tlačiarne, ale o naozaj výkonné, niekoľkotisícové  zariadenia - Canon image RUNNER ADVANCE C5235i.

 • 22
  12

  Krásne Vianoce!

  Krásne Vianoce milé koordinátorky a milí koordinátori projektu Recyklohry! Máme za sebou, vďaka vám, ďalší úspešný rok v Recyklohrách. Podarili sa nám krásne úlohy, zrecyklovali sme veľa ton elektroodpadu, batérií aj mobilných telefónov.  Ku koncu roka sme v Recyklohrách venovali veľa energie našim triediacim ponožkám Pozrieš-triediš!, ktoré vznikli v spolupráci s Fusaklami. Možno aj vám ukazujú správny smer pri triedení odpadu. Preto vám všetkým prajem, aby vaše kroky v novom roku, či už v našich ponožkách alebo bez nich, smerovali tiež vždy správnym smerom….smerom k úspechu, zdraviu, radosti, dobrým vzťahom, porozumeniu a spokojnosti.                                                                                      

 • 20
  12

  Vyhodnotenie súťaže v zbere mobilov!

  Milí malí a veľkí Recyklohráči, už je to tu – vyhodnotenie súťaže v zbere mobilných telefónov! Tento rok sa vám podarilo vyzbierať krásnych 24 506 starých mobilných telefónov, ktoré budú vďaka vám zrecyklované a suroviny získané pri recyklácii sa využijú na opätovnú výrobu. Ďakujeme všetkým 249 školám a Recyklohráčom každého veku, ktorí sa do zberu zapojili a veríme, že ich potešia výhry, ktoré získali svojou usilovnosťou alebo sa na nich usmialo šťastie pri losovaní.

 • 07
  12

  Trieď odpad s Recyklohrami a ponožkami Pozrieš - triediš!

  Našli ste si včera darček od Mikuláša vo svojich topánkach? Ak nie, nebuďte smutní, s Recyklohrami jeden darček dostať môžete  Recyklohry v spolupráci so značkou Fusakle pripravili pre všetkých enviro zanietencov špeciálne ponožky Pozrieš -triediš!, ktorých hlavnou úlohou je viesť deti, ale aj dospelých k tomu, aby sa triedenie odpadu stalo ich každodennou súčasťou. Vytvorili sme preto kolekciu 5 dizajnov, ktoré zastupujú 5 hlavných odpadových komodít, s ktorými sa denne stretávame. Motív na ponožkách je pre každú z nich jedinečný a ich farebné prevedenie vystihuje farbu kontajnera alebo nádoby na triedený zber. Žlté ponožky s motívom plastových obalov predstavujú plast, modré ponožky s dizajnom papierových obalov papier, zelené ponožky s obalmi zo skla zastupujú sklo, bioodpadu patrí hnedá farba s motívom bio a červené ponožky obsahujú motív elektroodpadu. Takéto hravé stvárnenie odpadu z obalov na ponožkách môže slúžiť ako edukačná pomôcka. Vďaka „triediacim“ ponožkám sa deti aj dospeláci naučia správne triediť odpad oveľa ľahšie. Naše recyklohráčske ponožky si možete kúpiť na www.pozriestriedis.sk, v predajniach a na eshope Fusakle a vo vybraných predajniach Planeo. Do 12.12. ich možete vyhrať aj na FB stránke Asekol SK  https://www.facebook.com/triedimestareelektro/photos/a.839085789799779/1800924583615890/  

Všetky novinky a aktuality
1314
registrovaných škôl
COOKIES
Recyklohry potrebuje Váš súhlas k využitiu jednotlivých dát, aby Vám okrem iného, mohol ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na tlačidlo Prijať všetko.
Prijať všetko
Súhlas môžete odmietnuť tu.