Čo sú to Recyklohry?

Recyklohry sú školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.

Ako sa prihlásiť?

Prihlásenie je jednoduché a zaberie len 2 minúty vášho času! Stačí zadať IČO vašej školy a potom už len vyplniť registračné údaje! Účasť v projekte je celkom zdarma a prihlásiť sa môže každá MŠ, ZŠ i SŠ v Slovenskej republike.

Viac informácií

Novinky a aktuality

 • 13
  09

  Jesenný zber textilu a nová úloha

  Milí Recyklohráči, školský rok sa nám rozbehol a keďže ani my v Recyklohrách neleníme, prinášame vám prvú úlohu v novom školskom roku. Okrem úlohy vyhlasujeme dnešným dňom aj súťaž v zbere textilu.       

 • 05
  09

  Nový školský rok s Recyklohrami!

  Vítam vás všetkých v novom školskom roku. Dúfam, že včerajší prvý deň ste si užili a cez prázdniny načerpali mnoho síl do nového školského roka. Verím, že ak aj nie, nabijú vás pozitívnou energiou naše Recyklohry a aktivity, ktoré nás do konca roka čakajú. Už teraz sa môžete pripraviť na obľúbený zber starých mobilov a tiež zber textilu, ktorý mal minulý školský rok u škôl veľký úspech.   Verím, že aj tento školský rok sa spolu so žiakmi v Recyklohrách dobre zabavíme a popritom si posvietime na niektoré environmentálne problémy a riešenia. Prajem vám krásny a úspešný nový školský rok.

 • 03
  04

  Jarné upratovanie s Fusaklami!

  Cítite to? Jar je vo vzduchu, na niektorých miestach Slovenska už krásne kvitnú stromy, kvety....proste krása.....až na ten neporiadok, ktorý okolo seba mnohí máme. Počas zimných mesiacov sa na niektorých miestach úspešne skrýval pod pokrievkou snehu a ľadu, ktorá postupne mizla a odkrývala množstvo už takmer zabudnutého odpadu. Vidíte ten papierik na zemi alebo to šuchotajúce vrecko prichytené o krík ešte z minulého roka? Správni Recyklohráči takýto neporiadok v prírode a vo svojom životnom prostredí nestrpia, a preto sa k nám pripojte a poupratujte si svoje okolie školy, mestský park, blízky les alebo zopár ulíc, ktoré to najviac potrebujú. Upratovaciu akciu si môžete naplánovať kedykoľvek počas mesiaca apríl, nie len na Deň Zeme, poprípade urobiť z akcie komunitnú udalosť, do ktorej pozvete aj rodičov detí, obyvateľov vašej obce, mesta....pretože v tomto prípade platí, že čím viac rúk, tým čistejšie!

 • 06
  02

  Urobme si v skriniach poriadok a pomôžme Zemi!

  Milí Recyklohráči! Na mesiac február sme prichystali novú výzvu - Urobme si v skriniach poriadok a pomôžme Zemi! Vedeli ste, že na výrobu jedného trička sa minie až 2700 litrov vody alebo až 10 percent celosvetových emisií skleníkových plynov vzniká práve pri výrobe odevov a obuvi. Je to viac, ako vyprodukujú všetky medzinárodné lety a namorná doprava dohromady! Ak vás téma zaujala, čítajte ďalej a dozviete sa o výzve viac.

Všetky novinky a aktuality
1292
registrovaných škôl
COOKIES
Recyklohry potrebuje Váš súhlas k využitiu jednotlivých dát, aby Vám okrem iného, mohol ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na tlačidlo Prijať všetko.
Prijať všetko
Súhlas môžete odmietnuť tu.