Čo sú to Recyklohry?

Recyklohry sú školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.

Ako sa prihlásiť?

Prihlásenie je jednoduché a zaberie len 2 minúty vášho času! Stačí zadať IČO vašej školy a potom už len vyplniť registračné údaje! Účasť v projekte je celkom zdarma a prihlásiť sa môže každá MŠ, ZŠ i SŠ v Slovenskej republike.

Viac informácií

Novinky a aktuality

 • 06
  09

  Spúšťame nový ročník súťaže SMS - Starý Mobil Sem!

  Milé koordinátorky a koordinátori projektu Recyklohry! Som veľmi rada, že Vám môžem oznámiť spustenie ďalšieho ročníka zberu starých mobilných telefónov. Zber potrvá do 2.11.2022. Budeme radi, ak spomeniete zber mobilov na rodičovských združeniach, poprípade výveskách v škole, aby boli rodičia detí o tejto možnosti informovaní aj od Vás, nielen od detí.  Do súťaže sa nám podarilo tento rok pritiahnuť partnerov ako Forbes, ktorý venuje predplatné a knižky, Slovenskú debatnú asociáciu, ktorá ocení školy zaujímavými prednáškami a tiež spoločnosť AbrFabr, ktorá venovala pekné vecičky pre vnímavé detičky vyrobené na Slovensku. Spolu môžete v súťaži hrať o 255 cien! Hlavným partnerom je, tak ako každý ročník,  Orange, ktorý najlepším zberačom venuje tablety, usilovným koorinátorkám a koordinátorom nákupné poukážky a školám financie na zelené projekty, ktoré budú tento rok prerozdeľené  trochu inak ako po minulé ročníky. Všetko dôležité nájdete v pravidlách zberu na našej web stránke.  

 • 05
  09

  Aký bude nový školský rok a aký bol ten minulý?

  Aký bude nový školský rok a aký bol ten minulý? Vitajte milí malí a veľkí Recyklohráči v novom školskom roku! Verím, že nás počas neho už nepostretnú žiadne korona vírusy a iné neplechy a bezpečne  a s radosťou ním budeme spoločne kráčať, hrať sa a popritom sa niečo zaújimavé naučíme. Už na úvod roka máme pre vás pripravenú vašu obľúbenú súťaž v zbere starých mobilov. Verím, že sa do nej s chuťou zapojíte. Motivujeme vás možno aj novými odmenami v katalógu odmien, ktorý sme pre vás prichystali. Na nové výhry sa však môžete tešiť aj v súťaži v zbere starých mobilov. Okrem toho vás však počas roka čakajú aj zaujímavé a hravé úlohy. A keďže chceme, aby bol nový rok od začiatku radostný, prinášame vám vyhodnotenie baterkovej súťaže.

 • 30
  06

  "Dovidenia" v budúcom školskom roku!

  Milé koordinátorky a milí koordinátori, ďalší školský rok je za nami a ja verím, že bol napriek mnohým prekážkam úspešný.  Ďakujem Vám za vašu usilovnú prácu v projekte počas školského roka, za vašu energiu, motiváciu a tiež spätnú väzbu, ktorá je pre nás dôležitá. Prajem Vám krásne leto, veľa oddychu, veľa načerpanej energie a spokojných dní. Už teraz sa teším na vás a na spoluprácu v budúcom školskom roku.....ale úplný pokoj Vám predsa len nedám

 • 07
  06

  Vyhodnotenie úlohy - Hoaxy nás neoklamú!

  Ďakujem všetkým školám, ktoré sa do poslednej úlohy v tomto školskom roku zapojili.  Poslali ste nám nádherné obrázky ku Dňu Zeme a starší Recyklohráči pripravili naozaj perfektné prezentácie o hoaxoch.  Podľa mnohých bola časť o vyhľadávaní hoaxov veľmi podnetná no zároveň náročná. Po skontrolovaní všetkých riešení, musíme povedať, že môžete byť na mladých Recyklohráčov hrdí. Zvládli to výborne! Keďže ste nám spravili veľkú radosť vy, tak sme sa rozhodli, že vám veľkú radosť spravíme aj my a jednu školu v kategórii stredné školy odmeníme workshopom od Slovenskej debatnej asociácie práve na tému kritické myslenie a argumentovanie.  Ak vás téma kritického myslenia zaujala, dávam do pozornosti vzdelávacie aktivity Slovenskej debatnej asociácie. Pokojne si môžete u nich objednať semináre, workshopy alebo sa zapojiť do debatnej ligy....aktivity sú vhodné pre 2.stupeň základných škôl a stredné školy.

Všetky novinky a aktuality
1309
registrovaných škôl
COOKIES
Recyklohry potrebuje Váš súhlas k využitiu jednotlivých dát, aby Vám okrem iného, mohol ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na tlačidlo Prijať všetko.
Prijať všetko
Súhlas môžete odmietnuť tu.