Novinky a aktuality

Príďte sa zabaviť na festival Hory a mesto! | 11. 03. 2015

Festival Hory a mesto aj tento rok pozýva žiakov, študentov a učiteľov na Festivalový náučný chodník. Veríme, že popri všetkých aktivitách náučného chodníka navštívite aj stánok ASEKOL SK, zabavíte sa a dozviete sa mnoho nových poznatkov a zaujímavostí.

Vianočná učiteľská úloha | 19. 12. 2014

Sme radi, že ste sa hneď v prvé dni zapojili do našej úlohy. Väčšina učiteľov odpovedala na všetky otázky správne, zostáva nám rozdať už len 5 diárov. Tak sa poponáhľajte, máte ešte šancu získať náš pekný diár:-)  

Špeciálna ponuka v katalógu odmien | 27. 10. 2014

Viem, že Vianoce sú ešte ďaleko, no aj keď ich od nás delí ešte 58 dní, už teraz sa na ne môžeme pomaličky pripraviť a hlavne sa na ne odteraz tešiť:-) Verím, že k vianočnej atmosfére na Vašich školách prispejú aj špeciálne odmeny zaradené odo dnes do nášho katalógu odmien. Špeciálne vianočné odmeny si budete môcť objednávať do 31.12.2014 alebo do vyčerpania zásob. Dúfam, že si z ponuky ľahko vyberiete a odmeny Vám budú cez Vianoce robiť radosť.

Kreatívna úloha na začiatok školského roka | 11. 09. 2014

Úvod školského roka je pre mnohých malých aj veľkých Recyklohráčov častokrát zložitý, preto sme sa rozhodli, že Vám nástup do školy spríjemníme kreatívnou úlohou. Navyše Vám prinášame jedinečnú možnosť – zapojiť sa prostredníctvon našej úlohy do projektu UNICEF – Škola v krabici a urobiť tak dobrý skutok.

Vitajte v novom školskom roku! | 27. 08. 2014

Nový školský rok sa opäť pomaly rozbieha a ako v Recyklohrách býva zvykom, počas letných mesiacov sme bilancovali uplynulý školský rok. V priloženej tabuľke nájdete 30 najaktívnejších škôl v našom projekte Recyklohry v školskom roku 2013/2014. Ocenené školy môžu v týchto dňoch očakávať poštovú zásielku s Diplomom a malým darčekom za ich usilovnosť :-)

Poďakovanie | 27. 06. 2014

Po desiatich mesiacoch tvrdej práce je tu konečne zaslúžené obdobie oddychu. Sme radi, že ste si popri Vašich povinnostiach počas školského roka našli čas a venovali sa nášmu projektu Recyklohry. Uvedomujeme si, že to nie je vždy ľahké a väčšina  z Vás  projektu venovala veľa  voľného času.  Veľmi pekne Vám za všetok Váš čas, nápady a úsilie ďakujeme a veríme, že sa pri úspešnej spolupráci stretneme aj v budúcom školskom roku.

Zber batérií v rámci projektu RECYKLOHRY | 24. 06. 2014

Počas školského roka sme  viackrát avizovali zber batérii na Vašich školách. Aj podľa poslednej úlohy zameranej na zber batérií, sa potvrdilo, že zber sa na školách teší veľkej obľube a do tejto aktivity sa žiaci a študenti radi zapájajú. Budeme v nej pokračovať aj naďalej a od budúceho školského roka 2014/2015 sa zber batérii stane  neoddeliteľou súčasťou projektu Recyklohry. To znamená, že zber bude prebiehať počas celého roka a odvozy batérií, rovnako ako odvozy elektrozariadení, si budete môcť objednávať počas celého školského roka. Taktiež budú batérie bodované celý rok a nie len pri špeciálnych úlohách ako to bolo doteraz.

Vyhodnotenie 20.úlohy - Zbierajte s Recyklohrami batérie! | 30. 05. 2014

Presne 131 škôl sa na konci školského roka rozhodlo spolu s Recyklohrami urobiť dobrú vec a pustilo sa do neľahkej úlohy – osvety v oblasti batérií medzi svojimi kamarátmi, rodinami a susedmi v obci. Na základe zaslaných fotografií sme v Recyklohrách usúdili, že každý jeden z Vás by si zaslúžil špeciálne vyznamenanie. Ste naozaj skvelí - rovnako žiaci a študenti ako aj učitelia. Na fotkách bolo vidieť, že okrem príkladnej environmentálnej činnosti ste sa aj dobre zabavili. Najúžasnejšie však je, že skoro všetky školy pochopili cieľ tejto úlohy, a to zapojiť  do tejto aktivity ľudí zo svojho širokého okolia, často neznámych a žiaci, často aj maličkí, im dokázali predať cenné informácie, ktoré aj dospelých ľudí možno nasmerovali správnym smerom  k ochrane životného prostredia.                      

Už len 22 dní... | 16. 05. 2014

Ako sa v známej pesničke spieva…už len 22 dní máte na vytvorenie objednávky na odvozy starých elektrozariadení a batérií z Vašich škôl a taktiež na objednanie odmien z katalógu odmien na našej web stránke. 6. júna sa o polnoci sytém uzamkne a nové objednávky budete môcť opäť zadávať až v septembri.

Nová úloha ku Dňu Zeme | 11. 04. 2014

Mesiac apríl je okrem premenlivého počasia všetkým malým aj veľkým Recyklohráčom určite známy aj vďaka dátumu 22.4., kedy všetci oslavujeme Deň Zeme. V súvislosti s týmto dňom sme v Recyklohrách pripravili novú úlohu. 

Vyhodnotenie 19.úlohy | 21. 03. 2014

Milí Recyklohráči, ďakujeme všetkým 197 školám, ktoré sa zapojili do 19. úlohy s názvom Najlepšia karnevalová maska. Pri hodnotení prác nás najviac potešili Vaše ohlasy. Mnohí z vás písali, že úloha pobavila nielen deti, ale aj  samotných učiteľov, koordinátorov, dokonca aj rodičov, ktorí pomáhali pri tvorbe masiek najmä  menším žiakom. Verím, že všetci si odniesli z tejto úlohy len pozitívne zážitky, úsmev na tvári a vedomie, že odhodené, nepotrebné veci nám môžu ešte dobre poslúžiť a to nielen pri výrobe karnevalovej masky.

Nová veselá 19.úloha | 04. 02. 2014

Na mesiac február sme pre Vás pripravili hravú a veselú úlohu – Najkrajšia karnevalová maska. Fašiangy sú v plnom prúde a  správny Recyklohráč by mal byť rozpoznateľný aj na karnevale v húfe rôznych masiek. Ako? Predsa maskou vyrobenou z odpadového materiálu. Načo kupovať masku v obchode, keď si ju môžete vyrobiť  sami v škole alebo doma. Zapojte fantáziu a pošlite nám fotky Vašich výtvorov. Už teraz sa na ne tešíme :-)

Veselé Vianoce a šťastný nový rok! | 20. 12. 2013

                                            

Vyhodnotenie 17.úlohy | 19. 12. 2013

Za zvládnutie náročnej 17. úlohy si všetci zaslúžite obrovskú pochvalu. Také krásne, kreatívne, poučné, vtipné, ale aj  strašidelné :) videá sme ani nečakali. Pri každom sme si uvedomili, že tento projekt má naozaj význam a vy ste správny Recyklohráči, ktorým veríme, že potiahnu tento svet a spoločnosť správnym environmentálnym smerom. Za to vám veľmi ďakujeme. Výber najlepších reklám a spotov budete môcť v priebehu januára vidieť  (po odsúhlasení školou) na našej web stránke www.recyklohry.sk. Veríme, že sa vám budú páčiť tak ako nám.

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?

1254 registrovaných škôl

Nie je nainštalovaný flash plugin.