Novinky a aktuality

14.úloha potrápi hlavičky niektorých Recyklohráčov! | 25. 03. 2013

V 14. úlohe sme pre Vás pripravili výtvarnú úlohu (pre stupne MŠ a 1.stupeň ZŠ) a logickú (pre 2.stupeň ZŠ a SŠ). V každej však budete musieť naplno zapojiť "mozgové závity", no keďže pre Recyklohráča nie je nič nemožné, už teraz sa tešíme na správne odpovede. Nezabudli sme však ani na tých najväčších Recyklohráčov-učiteľov....

Milí Recyklohráči, zažite jedinečný deň na festivale Hory a mesto! | 07. 03. 2013

Už po 14. krát sa bude v Bratislave,  v priestoroch Aupark shopping centra, konať festival Hory a mesto. Súčasťou tohto Festivalu horského filmu je aj Festivalový  náučný chodník pre žiakov a študentov. Tento rok ho bude tvoriť  8 centier-vzdelávacie, enviro,pohybové, recyklačné, bicyklové, záchranárske, filmové a centrum rovnováhy. Enviro centrum bude venované téme projektu Recyklohry-elektroodpadu. Dozviete sa tu mnohé zaujímavé informácie, budete si môcť zasúťažiť o pekné ceny a tiež uvidíte nášho maskota ježka Asíka v nadživotnej veľkosti:-)! Vstup do 7 centier Festivalového náučného chodníka je pre žiakov a verejnosť  bezplatný. Do filmového centra na premietanie filmov sa treba vopred prihlásiť a zaplatiť vstupné 1,5 eura. ( kontakt: fenclova@gmail.com, +421949812399) Festivalový náučný  chodník bude otvorený  12.4. 2013 od 10.00 do 14.00. Všetky potrebné informácie a fotografie z minulého ročníka nájdete tu. Tešíme sa na vás:-)!  

Vyhodnotenie 13.úlohy | 07. 01. 2013

Riešeniami 13.úlohy ste nás náramne potešili. Vaše výtvory boli naozaj nádherné a väčšina z nich by sa dala naozaj použiť ako vianočný stromček. Veľkú radosť máme aj z toho, že do úlohy sa zapojili aj úplne nové školy a aj školy, ktoré v projekte doteraz neboli veľmi aktívne. Dúfame, že za pridelené bodíky si v našom katalógu vyberiete pekné ceny, ktoré vás potešia rovnako ako nás vaše práce. A ktoré školy získali za svoje stromčeky bonusové body? :-)

Vianočné prianie | 23. 12. 2012

Milí Recyklohráči, prajeme Vám krásne Vianoce plné splnených želaní a v novom roku 2013 veľa správnych činov v mene ochrany prírody:-).

Vyhodnotenie učiteľskej sútaže:-) | 17. 12. 2012

Milí učitelia, veľmi nás teší, že ste sa s radosťou zapojili do prvej špeciálnej úlohy pre učiteľov. Prvých 50 správne odpovedajúcich učiteľov už máme známych (pozrieť zoznam) a aj zopár takých, ktorým sa diár neušiel, zato sme im pridelili 50 bodov k účtu školy. Správne odpovede ešte nezverejníme, pretože školy, ktoré sa do tejto úlohy ešte nezapojili a chceli by ešte získať 50 bodov majú šancu do 20.12.(štvrtok). Sme radi, že niektorým už diár prišiel a majú z neho radosť, ostatní výhercovia môžu diár v najbližších dňoch očakávať :-)

Vyhodnotenie 12.úlohy | 14. 12. 2012

Vyhodnotenie úlohy Kde bolo, tam bolo, kde sa (ne)recyklovalo... nebolo vôbec jednoduché. Prišlo nám mnoho krásnych obrázkov,rozprávok, básničiek, ale aj tvrdých kritík na tému Triedenie a recyklácia odpadu na Slovensku, ktorou sa zaoberali študenti stredných škôl. Za všetky práce veľmi pekne ďakujeme  a máme z nich naozaj veľkú radosť. Dobrou správou je, že táto úloha má rekordný počet zapojených škôl  a to 212!

Posledné objednávky zvozov pre rok 2011 | 12. 12. 2012

Posledná možnosť objednania odvozov elektrozariadení v roku 2011 bude 14. decembra 2011. Zvozy budú opäť spustené po Novom roku 9. januára 2012. Vzhľadom k blížiacim sa vianočným prázdninám bude 14. decembra 2011 zastavená možnosť objednania odvozov elektrozariadení. Objednávky, ktoré obdržíme do 14. decembra 2011, budú do Vianoc vybavené. Pripomíname, že podmienky pre odvoz sú stále rovnaké, projekt Recyklohry je priebežný a v Novom roku od 9. januára 2012 sa budú objednávky realizovať znova. Zároveň Vás chceme informovať, že objednávky z "Katalógu Odmien" zadané v dobdobí od 21. decembra 2011 do 6. januára 2012 budú vyriešené až po 6.1.2012 z dôvodu vianočných sviatkov a následnej inventúry skladu.

Dve vianočné úlohy - pre malých aj veľkých Recyklohráčov | 03. 12. 2012

Blíži sa čas Vianoc, preto aj naša úloha, teda dve :-) budú vianočne orientované. Ste zvedaví prečo dve? Jedna, tak ako vždy, je určená pre žiakov a študentov. Tentoraz je výsostne kreatívna, takže  dúfame, že sa zapojíte vo veľkom množstve. Druhá, je určená pre učiteľov, pretože aj oni si zaslúžia na Vianoce dostať za celoročnú námahu malý darček. Chcete vedieť  viac?  

Čo má spoločné TrashOut so Zlatým mravcom? | 19. 11. 2012

Už siedmy rok sa v rámci medzinárodného kongresu Deň odpadového hospodárstva uskutočnilo slávnostné dekorovanie víťazov 7. ročníka súťaže Zlatý mravec, ktorá ocenila najlepšie projekty v odpadovom hospodárstve za rok 2012. Medzi ocenenými bol aj projekt TrashOut, ktorý bol témou našej 11.úlohy. Prečítajte si viac:-)

Vyhodnotenie 11.úlohy | 13. 11. 2012

Ste už určite nedočkaví, kto získal bonusové body za najlepšie práce...pozrieť si výsledky možete tu.

12.úloha - píš, vymýšľaj a zbieraj! | 07. 11. 2012

Kde bolo, tam bolo....tak začínajú skoro všetky rozprávky, ktoré majú, ako inak, dobrý koniec. V rozprávke však nemusí ísť len o princezné, drakov a vymyslené kráľovstvá, ale aj o také jednoduché a bežné veci ako náš každodenný odpad, triedenie batérií, elektroodpad,....

Téma - nelegálne skládky | 16. 10. 2012

Veríme, že tému aktuálnej úlohy -nelegálne skládky - sa pokúšate vniesť aj do Vašich hodín a so žiakmi prebrať túto tému. Ako malú pomocku, Vám prinášame krátku prezentáciu, ktorú nám poskytla organizácia TrashOut. Či ju využijete ako motiváciu na úvod, alebo ako zaujímavosť na záver hodiny je len na Vás, budeme sa tešiť, ak Vám čo len trocha pomože. Prezentáciu (pptx) nájdete v sekcii - NA STIAHNUTIE- pod názvom TrashOut-Skoly alebo si ju možete stiahnuť vo formáte pdf aj tu.

Staň sa s novou úlohou detektívom! | 17. 09. 2012

Prvá úloha v tomto školskom roku  je trocha odlišná od predchádzajúcich. Okrem tvorivosti si u vás, našich Recyklohráčov,  preveríme aj detektívne schopnosti a prácu s modernými technológiami.  Dúfame, že sa vám úloha zapáči a aj keď je náročná, veríme, že sami zistíte, ako veľmi je potrebná.

Milí Recyklohráči - malí aj veľkí! :-) | 03. 09. 2012

Po prázdninách ste určite oddýchnutí a plní sily a dúfame, že už sa tešíte na nové úlohy, ktoré na vás tento školský rok čakajú. V prvom rade si trocha zhrnieme predošlý školský rok a vyhodnotíme, ktoré školy boli veľmi aktívne a zaslúžia si pochvalu a ostatné, ktoré možno budeme motivovať k väčšej aktivite v tomto školskom roku. Najaktívnejšie školy v školskom roku 2011/2012 sme odmenili "Diplomom  za aktívny prístup k environmentálnemu vzdelávaniu a ochrane životného prostredia". Udelili sme ho celkovo 35 školám.

Poďakovanie | 27. 06. 2012

V závere školského roka, keď sa na prázdniny a oddych tešia žiaci a možno ešte viac samotní učitelia, vám všetkým chceme poďakovať za aktívnu účasť, či už v zbere elektroodpadu alebo v zapajání sa do úloh. Veľmi nás teší, že sa vám úlohy páčili a dúfame, že oceníte a aktívne sa zúčastníte aj tých, ktoré pre vás pripravujeme v novom školskom roku 2012/2013. Želáme vám krásne prázdniny, plné pekných zážitkov a dobrodružstiev. A ani počas prázdnin nezabúdajte na našu prírodu a separujte odpad tak ako cez školsý rok:-)

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?

1260 registrovaných škôl

Nie je nainštalovaný flash plugin.