Novinky a aktuality

Recyklohry sú dlhodobý projekt | 12. 10. 2011

Vzhľadom k tomu, že niektoré školy sa začali s novým školským rokom opakovane registrovať do projektu, pripomíname, že Recyklohry sú projektom priebežným, a že nie je treba opakovane sa prihlasovať. Prihlášky z minulého školského roku sú platné!

Časopis Recyklácia | 10. 10. 2011

Školám, ktoré sa prihlásili do projektu Recyklohry, bude zdarma dodaný časopis Recyklácia. Venuje sa nielen udalostiam okolo spoločnosti ASEKOL SK, ale aj celkovej situácii oddeleného zberu a spätného odberu elektroodpadu na Slovensku a v Európe, jeho aktuálnym témam a problémom. Vychádza 2x ročne. Pokiaľ ste časopis do školy nedostali, je možné si ho stiahnuť v elektronickej podobe tu a tiež v sekcii „Na stiahnutie“, alebo objednať na adrese: casopis@asekol.sk.

Napíšte článok o zapojení Vašej školy do Recyklohier | 22. 09. 2011

A získajte 20 bonusových bodov! Ak uverejníte informáciu o zapojení Vašej školy do projektu Recyklohry v miestnom časopise alebo na webových stránkách školy, a pošlete nám výtlačok periodika alebo odkaz na webovú stránku, obdržíte od nás naviac bonusové body! Môžete tiež napísať vlastný článok s použitím informácií z našej webovej stránky, alebo sa inšpirovať z ukážky článku.

Úloha č. 5 Milí dospelí, Recklohry sú... | 09. 09. 2011

Na začiatku tohto školského roka Vás chceme poprosiť, aby ste nám napísali list /nakreslili obrázok o tom, čo sa vám na Recyklohrách v minulom školskom roku páčilo najviac a čo by ste chceli robiť v rámci Recyklohier v tomto školskom roku.

Nová ponuka Katalógu Odmien | 06. 09. 2011

S novým školským rokom sme pre vás pripravili nové darčeky do Katalógu odmien!

Nový školský rok 2011/2012 | 01. 09. 2011

Milé pani učitelky, páni učitelia, so zahájením nového školského roka sa opäť „rozbieha“ i projekt Recyklohry. Najskôr nám dovoľte, aby sme poďakovali za aktívne zapojenie sa do projektu Vám všetkým, ktorí ste boli za realizáciu projektu zodpovední na Vašej škole. Veľmi si vážime Vašu prácu vynaloženú na propagáciu triedenia a recyklácie u najmladšej generácie. Výsledky prvého ročníka nás presvedčili o pozitívnom prijatí projektu Recyklohry pedagógmi i samotnými žiakmi. S príchodom nového školského roka 2011/2012 čakajú na žiakov viac ako tisíc zapojených škôl ďalšie zaujímavé úlohy.

Vyhodnotenie poslednej úlohy školského roku 2010/2011 | 30. 06. 2011

Do úlohy s názvom "zošliapni a ušetríš" sa aktívne zapojilo 120 škôl. Všetci s výnimkou materských škôl zvládli aj najnáročnejšie matematické a fyzikálne výpočty a tak sme prevažne pridelili najvyšší možný počet bodov - teda 400.

Zábavné počítanie pred prázdninami | 07. 06. 2011

Pod názvom "zošliapni a ušetríš" sme pre vás a vašich žiakov pripravili poslednú úlohu v tomto školskom roku. Veríme, že vás bude spoločne baviť a tešíme sa na listy s výsledkami. Úplné znenie nájdete tu.

Vyhodnotenie úlohy Ako je to u nás doma? | 06. 06. 2011

Tretej úlohy - tentoraz literárnej - sa zúčastnilo 197 škôl vo všetkých štyroch vyhlásených kategóriách. Ďakujeme za zaslané poviedky a básničky. Vyberať najlepšie nebolo jednoduché, pretože väčšinou boli veľmi starostlivo spracované. Teší nás, že autori takmer všetkých prác vedia, že staré spotrebiče patria do opravy a k ďalšiemu využitiu, alebo na recykláciu.

Vyhodnotenie- Ako je to u nás v škole? | 30. 03. 2011

Dobrý deň, Ďakujeme Vám za Vaše krásne práce. Druhej úlohy - Ako je to u nás v škole sa zúčastnilo viac než 100 škôl a pridelili sme celkovo vyše 25 500 bodov. Máme radosť, že ste si na projekt Recyklohry našli čas aj v období jarných prázdnin. Pre podrobnejšie vyhodnotenie kliknite sem.

Ako je to u nás v škole | 07. 03. 2011

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do úlohy " Ako je to u nás v škole." Celkovo sa téme odpadové hospodárstvo venovalo 103 škôl. V súčasnej dobe úlohu vyhodnocujeme a pripisujeme body za účasť. Konečné výsledky zverejníme najneskôr do 30.3.2011.

Nová úloha - Ako je to u nás v škole | 10. 02. 2011

Ďakujeme za Váš záujem ktorý ste prejavili zapojením sa do prvej úlohy. Veríme, že Vás zaujme i nová, technickejšia úloha. Taktiež dúfame, že sa pridajú i nové školy a pridelí sa ešte viac bodov. Plné znenie zadania úlohy nájdete tu. Prajeme príjemnú zábavu!

Vyhodnotenie úlohy vianočné PF-ko | 08. 02. 2011

Dobrý deň, Ďakujeme Vám za krásne priania do nového roka. Prvej úlohy - vianočného PF-ka. sa zúčastnilo 73 škôl a pridelili sme celkovo 20 800 bodov. Máme radosť, že ste si na projekt Recyklohry našli čas aj v náročnom predvianočnom období. Pre podrobnejšie vyhodnotenie kliknite sem.

Vianočné PF-ko | 30. 12. 2010

Hoci sa projekt oficiálne začína až od januára 2011, veľmi nás potešil záujem zo strany škôl a rozhodli sme se preto vyhlásiť prvú bonusovú úlohu ešte tento rok. Veríme, že Vašich žiakov zaujme a získate tak ďalšie body na účet školy. Plné znenie zadania úlohy. Prajeme príjemnú zábavu!

Napíšte článok o zapojení Vašej školy do projektu Recyklohry a získajte 20 bonusových bodov! | 25. 11. 2010

Keď zverejníte informáciu o zapojení Vašej školy do projektu Recyklohry v miestnom liste alebo na webových stránkach školy, a zašlete nám výtlačok periodika alebo odkaz na webové stránky, dostanete od nás 20 bonusových bodov! Článok pre inšpiráciu nájdete tu. Môžete tiež napísať vlastný článok s použitím informácií, ktoré nájdete na týchto webových stránkach.

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?

1260 registrovaných škôl

Nie je nainštalovaný flash plugin.